Lat

które ukształtowały naszą firmę

Doświadczenie i tradycja ukształtowały naszą tożsamość i sprawiły, że udało nam się osiągnąć rozpoznawalność na całym świecie, ale przede wszystkim stworzyły podwaliny pod przyszłość, która nas czeka:

bo tam, gdzie fundamenty są solidne i głęboko zakorzenione, łatwiej jest osiągnąć cel.

Początek 1972

Początek

Wczesne lata 70-te to w Europie okres rozkwitu rolnictwa i leśnictwa, z rosnącym zapotrzebowaniem na maszyny do prac na terenach zielonych, na polach i w lasach. Szczególną popularnością cieszą się pilarki łańcuchowe, które mimo, że są obecne na rynku od kilkudziesięciu lat, nie są jeszcze powszechnie dostępne.

Produkty
3
Pracownicy
25
Obrót
0.5
miliona euro
Początek
1972
1972

Ariello Bartoli (po lewej), założyciel Oleo-Mac

Założenie firmy
Oleo-Mac

Nasza historia zaczyna się w małym magazynie. W nim realizowaliśmy nasze pierwsze pomysły, aby zaspokoić coraz większe zapotrzebowanie na urządzenia do pracy w lesie.

Pierwsza siedziba firmy

Pierwsza pilarka łańcuchowa:
model 260

Rozwój

W 1973 roku kryzys naftowo-energetyczny spowodował gwałtowny wzrost cen i przerwał dostawy ropy do krajów importujących. Drewno okazało się skuteczną alternatywą do ogrzewania domów, dlatego postanowiliśmy zaprojektować  i wyprodukować nasze pierwsze pilarki.

Produktów
8
Pracowników
100
Obrót
7
milionów euro
Rozwój
Lata 70
1973
Comercial de Motosierras

Comercial de Motosierras

Pierwszy oddział handlowy w Hiszpanii

Comercial de Motosierras z siedzibą w Hiszpanii zostaje pierwszym zagranicznym importerem produktów Oleo-Mac.

Droga do
międzynarodowego sukcesu

Pomimo ograniczonych zasobów, nasz rozwój w pierwszych latach był ogromny, dzięki umiejętnościom naszych techników i decyzyjności naszego zespołu sprzedaży. Nawiązaliśmy kontakt z dealerami maszyn rolniczych i leśnych, hurtownikami i krajowymi dystrybutorami. W krótkim czasie otworzył się przed nami rynek włoski, hiszpański, francuski, a także Argentyna i Stany Zjednoczone.

Zespół sprzedaży i wsparcia technicznego

1974

Test piły łańcuchowej 240

Piła łańcuchowa 240

Wprowadziliśmy na rynek pierwszą pilarkę łańcuchową o małej pojemności skokowej z górnym uchwytem, do przycinania, okrzesywania i cięcia małych pni.

Projektanci przy pracy

Nowa siedziba Oleo-Mac

1974 Nowa siedziba w Bagnolo in Piano (RE)

W ciągu zaledwie kilku lat wyrośliśmy z magazynu, w którym zaczynaliśmy naszą przygodę, dlatego przenieśliśmy się do większych i nowocześniejszych pomieszczeń, które pozwoliły nam zoptymalizować proces produkcji i zarządzanie sprzedażą.

1977

Obchody piątej rocznicy

Piąta rocznica powstania firmy

Pierwsze 5 lat działalności świętowaliśmy z obrotami w wysokości 7 milionów euro, 100 pracowników i ugruntowaną pozycją na ponad 40 rynkach; ale nasze marzenie sięgały jeszcze dalej…

Testy silników

Agenci handlowi

1979

Kosa DS40

Pierwsza kosa:
model DS 40

Model ten, stworzony przez połączenie silnika pilarki łańcuchowej z wałem kosy i został opracowany, aby sprostać zapotrzebowaniu na urządzenia, które mogą skosić zarośnięte obszary, takie jak jeżyny, chaszcze i pracować na nierównym terenie.

Ekspansja

Lata 80-te to czas ciągłego rozwoju firmy Oleo-Mac, która już rozpoczęła restrukturyzację swoich przestrzeni, pracy i całej organizacji, coraz częściej delegując swoje działania dedykowanemu zespołowi zarządzającemu. Wprowadzane są nowe produkty obejmujące wszystkie segmenty działalności. Należą do nich kosy, które zostały wprowadzone na rynek pod koniec lat 70. XX wieku i szybko zyskały na popularności. Lata boomu skłoniły nas do restrukturyzacji firmy, aby móc stawić czoła coraz bardziej konkurencyjnemu i zatłoczonemu rynkowi.

Produkty
22
Pracownicy
200
Obrót
16
miliona euro
Ekspansja
Lata 80
1981

Oleo-Mac Francja

Utworzenie oddziału
Oleo-Mac France

1983

Fabryka Mac 2 i Mac 3

Otwieramy dwa nowe zakłady, Mac 2 i Mac 3, w celu usprawnienia naszych procesów produkcyjnych i mechanicznych. W zakładzie Mac 2 dodano nowe linie montażowe, linie testujące i kontroli jakości; Mac 3 jest przystosowany do mechanicznej obróbki cylindrów i bloków silników magnezowych. Całkowita powierzchnia zakładów produkcyjnych Oleo-Mac sięga 19 000 m2.

Fabryka Mac 2

1989

Piła łańcuchowa 951

Wprowadzenie
piły łańcuchowej 951

Jeden z najlepiej sprzedających się modeli lat 90.: idealne rozwiązanie do zastosowań rolniczych, wiejskich i domowych. Kompaktowa i łatwa w obsłudze pilarka została wyposażona w nowe rozwiązania zapewniające komfort, stałą wydajność i niezawodność.

Zamgławiacz AM 150

Oleo-Mac przejmuje firmę Arkos S.p.A.

Dzięki temu posunięciu możemy wprowadzić nowe kategorie produktowe dla wszystkich segmentów rynku, m.in. pompy wodne i zamgławiacze.

740 brushcutter

Wprowadzenie na rynek kosy spalinowej 740

Jedna z pierwszych kos spalinowych firmy Oleo-Mac, wyposażona w silnik o dużej wydajności oraz nowy system antywibracyjny silnika, uchwytu i ramienia wału. Przez ponad dwie dekady model ten pozostawał flagowym produktem Oleo-Mac na wszystkich rynkach profesjonalnych, dzięki swojej niezrównanej niezawodności i trwałości.

Transformacja

W tych latach Oleo-Mac przechodzi gruntowną transformację, łącząc siły z inną ważną lokalną marką, Efco. W wyniku tej fuzji powstaje pełnoprawna grupa przemysłowa Emak, która integruje sieci sprzedaży i rodziny produktów, zdobywając w ciągu zaledwie kilku lat silną pozycję na rynku. Wkraczamy na nową ścieżkę, która oznacza wzrost naszych przychodów z 26 milionów euro w 1992 r. do 86 milionów w 1998 r., kiedy to jesteśmy notowani na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie i rozpoczynamy projekt mający na celu utworzenie filii zajmujących się sprzedażą na głównych rynkach międzynarodowych.

Produkty
120
Pracownicy
360
Obrót
86
miliona euro
Transformacja
Lata 90
1992

Oleo-Mac France

Grupa przemysłowa Emak

Połączenie Oleo-Mac i Efco przekształca nas w międzynarodowego gracza i uruchamia proces dywersyfikacji naszej produkcji w zależności od różnych typów użytkowników i rynków. Począwszy od tej fuzji, grupa zobowiązała się do stworzenia sieci spółek zależnych, która zapewni lepsze pokrycie rynku.

Kosiarka LUX 53

Kosiarka LUX 53
Pierwsze kosiarki i nowa strategia

Wraz z wprowadzeniem na rynek pierwszych kosiarek marki Oleo-Mac, zaspokojenie wszystkich potrzeb sprzedawców detalicznych i konsumentów staje się strategicznym priorytetem grupy.

1994

Kosa SPARTA 26

SPARTA 26

Model, który wywodzi się z poprzedniego modelu 722-726, następnie przekształcił się w SPARTA 25 w 2003 r., Maszyna ta przez dziesięciolecia była bestsellerem Oleo-Mac. Kosa SPARTA jest nadal w naszej ofercie. Dzięki swojej zwrotności, najwyższej wydajności i niezawodności jest idealna zarówno do użytku prywatnego, jak i profesjonalnego.

1997

Otwarcie zakładu produkcyjnego w Pozzilli

Zakład specjalizuje się w produkcji kosiarek i innych maszyn na kołach.

Wygląd zewnętrzny zakładu Pozzilli

1998

Giacomo Ferretti i Ariello Bartoli

Wejście na giełdę

1999

Siedziba polskiej filii

Emak konsoliduje swoją sieć filii w Europie

Konsolidacja

Wkraczając w nowe tysiąclecie, zaplanowaliśmy konsolidację naszej struktury korporacyjnej i globalnej oferty poprzez tworzenie zakładów produkcyjnych i uruchamianie nowych kooperacji produkcyjnych. Inicjatywy te poparte są specjalistyczną wiedzą, która jest nieoceniona dla całej grupy, umożliwiając nam skuteczne reagowanie na różne wymagania użytkowników i zaspokajanie coraz bardziej zróżnicowanego popytu na rynkach międzynarodowych.

Produkty
200
Pracownicy
1050
Obrót
243
miliona euro
Konsolidacja
2000-2009
2001

Wejście do segmentu STAR

Dołączamy do nowego segmentu Włoskiej Giełdy Papierów Wartościowych, który powstał z myślą o wyróżniających się firmach średniej wielkości, które stawiają na dobre zarządzanie, płynność i przejrzystość informacji.

2004

Jiangmen

Utworzenie zakładu produkcyjnego w Jiangmen w Chinach

Otwarcie zakładu produkcyjnego w Jiangmen pozwala firmie na podjęcie nowych wyzwań i nowych możliwości, obsługę nowych rynków i nowych grup klientów, przy jednoczesnym utrzymaniu standardów produkcji firmy macierzystej.

Widok z lotu ptaka na Jiangmen

2008

Przejęcie firmy Bertolini i Tailong

To kamień milowy, który umożliwił nam wprowadzenie linii produktów dla rolnictwa średniej wielkości, uzupełniając tym samym naszą sieć sprzedaży, oraz przejęcie technologii produkcji cylindrów, jednego z najbardziej strategicznych komponentów naszych produktów.

2009

GS 350

Wprowadzenie na rynek modelu GS 350

Najlepiej sprzedająca się pilarka dekady: idealne połączenie wydajności i łatwości obsługi.

Otwarcie nowego centrum części zamiennych

Magazyn został zaprojektowany w oparciu o najbardziej innowacyjną technologię, umożliwia nam świadczenie doskonałej obsługi wszystkim klientom na całym świecie. Ta przyszłościowa, zdecydowana i odważna decyzja prowadzi do podwojenia naszych możliwości obsługi zamówień.

Magazyn

Szybki rozwój

Ta ostatnia dekada prowadzi do poważnych zmian: utworzenie Emak Corporate zwiększa możliwości finansowe grupy i mnoży możliwości synergii produkcyjnych i produktowych. Ten nowy wymiar i większa siła pozwala nam rozwijać technologie i wiedzę, przygotowując nas na wyzwania nadchodzących lat.

Co to znaczy świętować 50 lat w biznesie? Umocnieni przeszłością pełną wielkich osiągnięć, czujemy się gotowi stawić czoła przyszłości dzięki dojrzałości i świadomości, które zdobyliśmy po drodze. Znajdujemy się w środku nowej ery naznaczonej zupełnie innymi technologiami i sposobami komunikacji: te wyzwania nas ekscytują i zachęcają do dalszego rozwoju.

Produkty
250
Pracownicy
2130
Obrót
469
miliona euro
Szybki rozwój
2010 – dziś
2010

B2B EGO, portal dla włoskich dealerów i międzynarodowych dystrybutorów

Firma ewoluuje w kierunku nowych rozwiązań cyfrowych i po raz kolejny jesteśmy wśród pionierów; nasza nowa platforma on-line zapewnia naszym partnerom na całym świecie narzędzia i zaawansowane rozwiązania usprawniające zarządzanie i wspierające wzajemny rozwój.

2011

Pompy i myjki wysokociśnieniowe

Utworzenie
korporacji Emak

Stworzenie dużej grupy korporacyjnej oznacza dla nas ogromny sukces, wraz z przejęciem innych spółek działających w synergicznych i uzupełniających się sektorach, takich jak Comet, Tecomec, Sabart i Raico. Tym samym wkraczamy w nowy rozdział, pełen inwestycji, które przygotowują naszą firmę do sprostania przyszłym wyzwaniom.

2012

BC 241

Wprowadzenie na rynek najlżejszej kosy na świecie – BC 241

2017

Sklep internetowy dla konsumentów

Uruchomienie naszego
portalu e-commerce B2C

Sklep internetowy, w którym nasi klienci indywidualni i profesjonalni mogą zakupić maszyny, akcesoria i odzież ochronną, pomogą im one lepiej dbać i utrzymywać tereny zielone. Ale także bezpośrednie połączenie z naszymi centrami serwisowymi i całą siecią oficjalnych dealerów Oleo-Mac, którzy zarządzają procesem wysyłki produktów zakupionych online.

Wprowadzenie
serii H

Ta linia produktów jest naszą oferta dla użytkowników poszukujących niezawodnych produktów, ale w bardziej konkurencyjnych cenach. Dzięki serii H Oleo-Mac zapewnia najlepszy kompromis między wydajnością, ceną i obsługą.

2018

Pierwszy zestaw maszyn zasilanych bateryjnie

Maszyny akumulatorowe

Gama maszyn akumulatorowych powstała z chęci zaoferowania skutecznego rozwiązania wszystkim profesjonalistom zajmującym się usługami, którzy chcą doskonałej wydajności bez szkody dla środowiska. Świadomi znaczenia zrównoważonego rozwoju, wierzymy, że jest to nasz obowiązek jako firmy, która zawsze specjalizowała się w trosce o nasz najcenniejszy zasób, jakim jest ziemia.

Nasze produkty zasilane bateryjnie wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem, doskonałą obsługą i wyjątkową łatwością użytkowania. Wymienne akumulatory sprawiają, że ta linia produktów jest wszechstronnym i praktycznym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka maszyn o średniej mocy do przydomowego ogrodu lub do użytku półprofesjonalnego.

2019

Proces projektowania w centrum inżynieryjnym

Faza testów

Proces projektowania w centrum inżynieryjnym

Otwarcie nowego
centrum inżynieryjnego

Centrum rozwoju nowych technologii projektowych, od druku 3D po wirtualną rzeczywistość, które pomagają nam obniżać koszty i optymalizować czas produkcji, podnosząc jakość naszych produktów. Dzięki tym technologiom produkty trafiają na rynek szybciej niż kiedykolwiek. Ponadto zdobyta wiedza może pozwolić nam w przyszłości wprowadzić te technologie do sklepów stacjonarnych, aby poprawić procesy zakupowe.

2022

Patrzymy
w przyszłość

W 2022 roku przypada nasza 50. rocznica powstania firmy, wydarzenie, które obejmuje pół wieku doświadczenia. Osiągnięcie tego kamienia milowego zachęca nas do mierzenia jeszcze wyżej, aby stać się jednym z głównych graczy w branży.

Oleo-Mac, a promise of
trust for the future